Breaking News
 |  | 

Inne

Kilka zasad, jak karmić rybki akwariowe

img-responsive

Każdy akwarysta wie, jak ważne dla funkcjonowania ryb i całego akwarium jest właściwe karmienie podopiecznych. Można wybierać spośród rozmaitych rodzajów pokarmów, które różnią się swoją konsystencją i właściwościami. Jak wybrać ten najlepszy?

Podstawowe rodzaje pokarmu a sposoby żerowania

Pokarm warto dobierać na podstawie preferencji ryb. Dla osobników żerujących przy dnie idealny będzie pokarm w tabletkach lub ciężkim granulacie, które nie unoszą się na powierzchni, tylko szybko opadają na sam dół zbiornika.

Bardziej wielostronny jest lekki pokarm suszony i płatki. Początkowo łatwo unosi się on na powierzchni, żeby po nasiąknięciu opaść na dno.

Mrożony pokarm dla ryb jak podawać?

Można stosować pokarmy suszone lub mrożonki, pamiętając jednak, że tych drugich nie można wrzucać bezpośrednio do zbiornika. Należy najpierw zalać go wodą (najlepiej z akwarium) i pozostawić do całkowitego rozmrożenia. Następnie można do niego dodać witaminy i podać naszym podopiecznym.

Ryb nie należy przekarmiać, dbając przy tym o regularne pory posiłków. Przestrzeganie zasad właściwego żywienia ryb nie jest trudne, a sprawia, że życie w akwarium kwitnie.

kilka-zasad-jak-karmic-rybki-akwariowe

ABOUT THE AUTHOR

Internet