Breaking News
 |  | 

Elektronika

Drukowanie dokumentów z urządzeń mobilnych.

img-responsive

Druk mobilny, zalety korzystania z procesu

Chyba każdy z nas pamięta czasy, kiedy łącza USB nie miały zbyt dobrego przesyłu danych i wielokrotnie zdarzało się tak, że dokonanie wydruku, które powinno zająć maksymalnie pięć minut, trwa piętnaście. Gdyż trzeba było kilka razy z rządu odpiąć i podpiąć urządzenie, gdyż komputer je “gubił”. W praktyce oznaczało to tyle, że urządzenie przestało być widoczne i dostępne dla komputera.

Nowoczesna forma łączności – wydruk mobilny

Wychodząc naprzeciw rozwojowi technologicznemu, współcześni technicy wpadli na wspaniały pomysł opracowania systemu łączności, który umożliwiałby przesyłanie do urządzeń drukujących dokumentów do wydruku z dowolnego urządzenia mobilnego, nawet nieznajdującego się w pobliżu firmy. Oznacza to mniej więcej, że nie ruszając się z domowej kanapy, jednym kliknięciem możesz wydać dyspozycję wydruku dokumentu wprost do firmowego sprzętu. W jednej aplikacji masz dostęp do wszystkich urządzeń biurowych dostępnych w twoim przedsiębiorstwie. Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie dla osób pracujących głównie w oparciu o smartfony.

Pomysł na stworzenie systemu łączności urządzeń mobilnych z biurowymi wyniknął bezpośrednio z faktu, iż urządzenia mobilne, a zwłaszcza smartfony i tablety towarzyszą już ludziom na co dzień i są ich skarbnicą do zarządzania praktycznie całym życiem. Od gospodarowania wolnym czasem, przez posiadanie władzy nad finansami i innymi aspektami życiowymi. I to samo tyczy się strony zawodowej. Pracownicy coraz częściej otrzymują smartfony i tablety firmowe, na których pracują zdalnie i dla których rozwiązanie, które umożliwia wydruk mobilny, będzie strzałem w dziesiątkę. To na smartfonach najczęściej zapisywane są najważniejsze elementy spotkania biznesowego, to za jego pomocą pracownicy odczytują maile i porozumiewają się z Klientami. Niesamowitym udogodnieniem jest możliwość wydawania dyspozycji drukowania z dowolnego miejsca na ziemi. Nawet będąc na urlopie w ciepłych krajach, masz możliwość ekspresowo przesłać fakturę do biura.

 

drukowanie-dokumentow-z-urzadzen-mobilnych

ABOUT THE AUTHOR