Breaking News
 |  | 

Elektronika

Jak działają kamery WiFi i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

img-responsive

Monitoring wizyjny w domu oraz na podwórku staje się coraz popularniejszy. Wynika to m.in. z coraz większej dostępności urządzeń rejestrujących obraz, a także rozwoju budowy inteligentnych domów. Kamery mogą jednak z powodzeniem ochronić nawet starsze budownictwo, zwłaszcza jeśli działają za pośrednictwem radiowej sieci bezprzewodowej. Sprawdź, czym wyróżnia się WiFi i czym należy kierować się podczas wyboru najkorzystniejszego modelu.

Zasada działania kamer WiFi

Pomiędzy nimi a tradycyjnym sprzętem nie ma poważniejszych różnic, jeśli chodzi o jakość czy sposób nagrywania wideo. W obu przypadkach kamery są wyposażone w obiektyw, który rejestruje obraz otoczenia i przesyła go miejsca zapisu. Starsze rozwiązania korzystają najczęściej z karty pamięci, a nowsze z dysku twardego komputera bądź chmury.

Wyraźne różnice objawiają się dopiero w sposobie obsługi i montażu. Kamery WiFi mają na wyposażeniu dwie karty sieciowe. Pierwszą podpina się pod przewód LAN. Druga służy zaś to transmisji bezprzewodowej. Wybór opcji zależy od osobistych preferencji użytkownika. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście podłączenie przez WiFi, co eliminuje konieczność poprowadzenia kabli do jednostki. Gdyby jednak łączność radiowa szwankowała, zawsze jest możliwość przejścia na LAN.

Dość istotnym wyróżnikiem jest jeszcze konwersja obrazu do formatu cyfrowego. Proces pozwala na wysyłanie nagrania przez sieć. Wideo może w efekcie trafić nie tylko na dysk komputera czy kartę pamięci, ale nawet do chmury czy smartfona. Ponadto niektóre modele kamer WiFi steruje się poprzez prostą aplikację na telefon.

Na jakiej podstawie wybrać model kamery WiFi?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Przede wszystkim na:

  • jakość obrazu,
  • szerokość kąta widzenia,
  • kompatybilność z posiadanymi urządzeniami,
  • zabezpieczenia,
  • cenę,
  • funkcje dodatkowe.

W praktyce należy postawić na modele oferujące jakość co najmniej 2 MP i przynajmniej 80-stopniowy kąt widzenia. Dzięki temu obraz będzie klarowny, a obszar monitorowania odpowiednio duży. Warto też sprawdzić, czy dana seria kamer WiFi jest kompatybilny z użytkowanymi już aplikacjami, czy systemami alarmowymi. Włączenie ich do systemu będzie wówczas mniej problematyczne. A jeśli urządzenie rejestrujące zostanie zamontowane na zewnątrz, powinno mieć klasę szczelności na poziomie IP67.

Funkcje dodatkowe wybiera się wedle własnych potrzeb. Dla przykładu niektóre kamery mają wbudowany czujnik ruchu.

Gdzie znaleźć profesjonalne zestawy monitoringu IP?

Niektóre firmy specjalizujące się w tworzeniu rejestratorów obrazu WiFi cieszą się bardzo dużym uznaniem ze względu na jakość oferty i jej przystępność cenową. Wśród godnych zaufania producentów należy wymienić m.in. Dahua, HikVision, Imou czy Inview. Sprzedają one niezawodny sprzęt o bardzo dobrych parametrach.

Produkty wspomnianych marek można znaleźć w asortymencie sklepu Noxel. Znajdziesz tam zarówno pojedyncze modele, jak i całe zestawy monitoringu IP. A podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego uzyskasz pomoc w wyborze modelu, który spełni wszelkie oczekiwania.

jak-dzialaja-kamery-wifi-i-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie

ABOUT THE AUTHOR

Internet