Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak dobrze podlaczyc?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Pomoc w programowaniu BASCOM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qwertyytrewq
Nowy

PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 8:01 am    Temat postu: Jak dobrze podlaczyc? Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem poczatkujacy,wiec prosze o zrozumienie.
Do atmegi8 podlaczam diode:powiedzmy
PC0-rezystor-dioda-GND.
Jesli ustawiam pinPC.0=0 to dioda mi zaswieci i wszystko ok lecz prawie wszedzie znajduje takie polaczenie:
PC0-rezystor-dioda-VCC
lub
PC0-dioda-rezystor-VCC

czyli zeby nie swiecila musi byc wpisane pinPC.0=0 tak?czyli i z tej i z tej nozki bedzie +,a gdy wpisze pinPC.0=1 to wtedy powinna zaswiecic bo na nozce PC0 bedzie - .Prosze mi to wytlumaczyc jesli moglby ktos.I jeszcze jedno:w ktora strone rezystor jest dobrze podlaczony??W pierwszym przypadku jest ok,bo rezystor-dioda i do masy,a w tym drugim przypadku??Prad plynie od + ,czyli Vcc-rezystor-dioda-PC0-tak poprawnie???Tylko jesli nie swieci i na nozce PC0 jest podany tez + ,to z dwoch stron mamy prad ??Prosze o chwilke cierpliwosci i prosze wytlumaczyc.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Site Admin

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oba podłączenie sa poprawne, zminie ulega tylko sposób zapalania diody nic wiecej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Pomoc w programowaniu BASCOM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: