Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna www.nestor-electronic.pl
Forum sterownik闚 procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

programator (LPT)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna -> P造tka testowa ATMEGA8
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
yokee
Nowy

Do陰czy: 16 Pa 2008
Sk康: 鏚

PostWys豉ny: Czw Pa 16, 2008 11:00 am    Temat postu: programator (LPT) Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem 鈍ie篡 w tym temacie i chcia豚ym zapyta o kilka podstawowych spraw. Ot騜:
1. Czy powinien i je郵i tak to gdzie powinien by pod陰czony pin +5v na z陰czu PRG? Na do陰czonym schemacie jest z niego wyprowadzona tylko kr鏒ka kreska, kt鏎a nie ma zako鎍zenia. Nie wiem czy musi by to gdzie pod陰czone np na p造tce czy bezpo鈔ednio do 廝鏚豉 zasilania czy jak... Confused
2. Czy w chwili programowania procka za pomoc programatora LPT zasilanie p造tki musi by pod陰czone?
3. Czy do ca這軼i programatora jest co jeszcze potrzebne czy sam pod陰czony kabel LPT mi璠zy kompem a p造tk wystarcza?

to tyle pyta na razie. Nie znam sie na elektronice wi璚 wybaczcie je郵i niezbyt jasno opisa貫m m鎩 problem. Je郵i odpowiedzi na moje pytania znajduj si gdzie na forum to prosz o linka, ale od razu zaznaczam, 瞠 szuka貫m, ale niestety nie znalaz貫m.

pozdrawiam.
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
rafal
Site Admin

Do陰czy: 08 Lis 2007
Sk康: Olkusz

PostWys豉ny: Czw Pa 16, 2008 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je郵i ko篡stasz z programatora sample-electronic (same kabelki i wtyczka lpt) to nie pod豉nczasz nigdzie przrwodu +5V

Oczywi軼ie sama p造tka musi byc pod陰czona do zasilania bo inaczej nic nie b璠zie dzia豉這.

Je郵i chodzi o programowanie to ja polecam profesjonalne programatory - takie jak mamw swojej ofercie czyli stk200/300 lub programator USB.
Programator na samych przewodach oczywi鈞ciew dzia豉, ale jest to uzaleznione typem komputera- na przyk豉d na laptoach nie dzia豉 wog鏊e. Generalnie im nowszy komputer tym lepiej kupic programator bo to wydatek 20 z a masz pewno嗆 瞠 wszytko b璠zie poprawnie funkcjonowa i nie b璠ziesz sie musia denerwowa.
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
yokee
Nowy

Do陰czy: 16 Pa 2008
Sk康: 鏚

PostWys豉ny: Czw Pa 16, 2008 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzi瘯i za odpowied i porade Smile chyba skorzystam i kupie taki programator bo nie chcia豚ym si zniech璚i zbyt szybko jakimi ci庵造mi kefami. Co prawda na laptoku nie bede pracowa ale kompa mam ca趾iem nowego wiec nie wiem jak by mu sie wsp馧praca uk豉da豉 z p造tk. Dla pewno軼i zaopatrze si w programator.

Raz jeszcze dzi瘯i za odpowied i pozdrawiam. Smile
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
awrak
Nowy

Do陰czy: 02 Sie 2008

PostWys豉ny: Wto Pa 21, 2008 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam programator stk200/stk300, z plytka testowa dziala on ok, programuje, nie ma problemu. Schody zaczynaja sie jednak jak chcialem oprogramowa procka atmega16. pod豉czam wszystko chyba ok:
miso-miso
mosi-mosi
clk-clk lub jak to tam pisze sck
rest-reset
no i vcc ale procesor podlaczam po zasilanie 5V bo chyba nie z programatora?
no i jak bym nie zrobil to nie chce mi wykryc procesora!
Moze macie jakas rade Question help Exclamation
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
rafal
Site Admin

PostWys豉ny: Sro Pa 22, 2008 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak mam rade- zasil procesor odpowiednio podl帷z do niego kwarc i zadzia豉.
Powr鏒 do g鏎y
andrzej34
Rozpoczyna

Do陰czy: 22 Lut 2009
Sk康: Barcin

PostWys豉ny: Pon Mar 09, 2009 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, czy jest oboj皻ne jakim programatorem "wsad" do procka posadzimy? (USB czy port drukarkowy)
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
rafal
Site Admin

PostWys豉ny: Pon Mar 09, 2009 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywi軼ie ze oboj皻ne
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna -> P造tka testowa ATMEGA8 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach