Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kalibracja a podłączenie do wtrysku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel-misiek
Nowy

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 10:44 pm    Temat postu: Kalibracja a podłączenie do wtrysku Odpowiedz z cytatem

Witam!

Szukałem odpowiedzi na forum ale nie znalazlem wiec pisze nowy temat.

Podłączam komputer do Peugeota 2.0 HDi. Wszystko juz podłączyłem oprócz impulsu wtrysku. Moje pytanie brzmi następująco: czy podczas kalibracji, gdy dodajemy gazu to liczba ktora jest wyswietlana powinna malec czy rosnąć?
W moim przypadku liczba ta maleje i na biegu jałowym, przy 3 tys obrotow, osiaga 0. Gdy puszczę gaz liczba ta sie zwieksza i wynosi okolo 94000. Tak samo sie dzieje gdy podlacze impuls do drugiego kabla od wtrysku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jackow2
Bardzo zaangażowany

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 6:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście ma rosnąć przy zwiększeniu obrotów
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pawel-misiek
Nowy

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz. W takim razie czy ktoś może mi powiedzieć gdzie szukać kabla do którego moge się podpiąc w silniku HDi??
Powrót do góry
rafal
Site Admin

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki problem w silniku HDI i już ktoś miał, dlatego w najbliższym czasie udostępnie na forum w dziale download wersję 1.0 programu która będzie liczyła odwrotnie- bo chyba niektóre silniki i to właśnie HDI mają otwierane wtryskiwacze stanem niskim, choc na początek stawiał bym na niepoprawne podłączenie, narazie próbował bym podłączyć sie do innego przewodu od wtryskiwacza, ale jak to ie pomoże to napisz na forum a ja wrzuce przerobioną wersję- i wtedy bedzie OK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pawel-misiek
Nowy

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy podłączeniu do drugiego kabla, sytuacja wygląda podobnie...
Powrót do góry
rafal
Site Admin

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysłąłem Ci na maila przerobiony program, wiec wgraj i zobaczysz co i jak i podziel sie na forum jak zadziałą a jak nie zadziała to pisz na prv i będziemy dalej myśleć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pawel-misiek
Nowy

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, dzieki. Sprawdze to ale dopiero w weekend bo w tygodniu nie mam dostępu do LPT ani do programatora.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: