Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterownik CO i wyświetlacz.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Sterownik pieca CO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiu_l
Nowy

PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 11:11 pm    Temat postu: Sterownik CO i wyświetlacz. Odpowiedz z cytatem

Witam

Chciałbym podłączyć drugi wyświetlacz, czy mogę podłączyć równolegle bez szkody dla reszty układów??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Site Admin

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytalem gdzies o taki eksperymencie Smile i podobno działało, ale ja bym nie polecał Smile
Generalnie nie powinno sie ic uszkodzić, ale tak sie nie stosuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
LoLu
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jak to ma działać? Przecież lcd odpowiada, nawet jest linia do tego, jak będą dwa lcd równolegle spięte, i zaczną odpowiadać procesor zgłupieje. Znaczy tak mi sie wydaje... nie testowałem. Sam myślałem nad dwoma wyświetlaczami, z tym ze jeden w kotłowni, drugi w domu. I jedyne sensowne rozwiązanie jakie znalazłem to komunikacja 2 sterowników, najlepiej po rs232
PiKuŚ
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogłoby to zadziałać pod warunkiem osobnego podpięcia (z osobnych portów procesorka) lini wyświetlacza R/S i RW albo (chyba lepsze rozwiązanie) osobne podpięcie linii E (enable) i odpowiednie nią sterowanie. Ale rozważam to czysto teoretycznie, należałoby to sprawdzić w praktyce. Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Sterownik pieca CO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: