Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna www.nestor-electronic.pl
Forum sterownik闚 procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Mo磧iwo軼i p造tki ATMEGA32 SD :: pytanie nowego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna -> P造tka testowa ATMEGA32 SD- rejestrator
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
tt
Nowy

Do陰czy: 15 Pa 2013

PostWys豉ny: Wto Pa 15, 2013 4:53 pm    Temat postu: Mo磧iwo軼i p造tki ATMEGA32 SD :: pytanie nowego Odpowiedz z cytatem

Witajcie.

Jestem nowy, ale chyba zostan na d逝瞠j.
Nie zaprogramowa貫m jeszcze 瘸dnego mikrokontrolera. Obecnie jestem na etapie czytania ksi捫ki Marcina Wi您ania "Programowanie mikrokontroler闚 AVR w j瞛yku BASCOM". Nied逝go ksi捫ka si sko鎍zy wi璚 chcia豚ym potrenowa, a do tego musz mie p造tk z mikrokontrolerem.

Mikrokontrolery chcia豚ym wykorzysta np. do sterowania silnikami krokowymi, uzyskuj帷 pseudo sterownik CNC.

P造tka ATMEGA32 SD wydaje mi si najbardziej interesuj帷a, gdy zak豉dam i m鏬豚ym wykorzysta kart do odczytu danych, kt鏎e b璠 warto軼iami przemieszcze, czy okre郵onych zachowa. Widz te mo磧iwo嗆 zapisu parametr闚 podczas pracy urz康ze w celu p騧niejszych analiz.

Czy rzeczywi軼ie m鏬豚ym wykorzysta p造tk ATMEGA32 SD do takich lub podobnych cel闚?

Czy pomimo tego, 瞠 jestem zielony w mikrokontrolerach mog zacz望 od p造tki ATMEGA32 SD?
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
rafal
Site Admin

Do陰czy: 08 Lis 2007
Sk康: Olkusz

PostWys豉ny: Pi Pa 18, 2013 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P造tka testowa z czytnikiem kart SD, jest do嗆 zaawansowanym zestawem, ale z tego co piszesz- to czytasz chyba jedn z najlepszych ksi捫ek do nauki podstaw programowania.

Mam nadzieje, 瞠 b璠ziesz zadowolony z ew. zakupu.
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
tt
Nowy

Do陰czy: 15 Pa 2013

PostWys豉ny: Pi Pa 18, 2013 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wnioskuj, 瞠 je郵i przerobi t ksi捫k ze zrozumieniem to dam rad ogarn望 te 6 n騜ek wi璚ej z pomoc datasheet.

Chcia豚ym jednak瞠 uzyska odpowied na pytanie dotycz帷e u篡cia karty jako no郾ika danych, czyli czego w rodzaju twardego dysku, z kt鏎ego b璠zie m鏬 korzysta mikrokontroler.

Przyk豉d:
Na karcie zapisz sobie (pomi闓y kwestie sk豉dni i sposobu zapisu):
100, 200, 300

Czy mikrokontroler b璠zie m鏬 wykonywa operacje w oparciu o te konkretne warto軼i?
Na przyk豉d doda je i zapisze wynik na karcie?
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
rafal
Site Admin

Do陰czy: 08 Lis 2007
Sk康: Olkusz

PostWys豉ny: Sob Pa 26, 2013 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak oczywi軼ie 瞠 b璠ziesz m鏬 sobie obraia zapisane dane, to wszystko kwestia sposobu napisania programu, ale mo磧iwo軼i sa do嗆 spore.
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna -> P造tka testowa ATMEGA32 SD- rejestrator Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach