Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna www.nestor-electronic.pl
Forum sterownik闚 procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Obs逝ga p造ty poprzez RS232

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna -> P造tka testowa ATMEGA16/32- 6 Przekaznik闚
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
omenserv
Nowy

Do陰czy: 17 Lut 2012

PostWys豉ny: Czw Lut 23, 2012 9:56 am    Temat postu: Obs逝ga p造ty poprzez RS232 Odpowiedz z cytatem

Witam nie wiem gdzie si mam doklei z pytaniem ale skoro jestem w posiadaniu tej p逝ty to doklejam si tutaj.

Mam pytanie odno郾ie tej p造ty ATmega 32 oraz:
http://www.sklep.nestor-electronic.pl/konwerter_usb_rs232,109960,3.html

Ot騜 pisze program do obs逝gi nawiewu 3 poziomy za陰czania (sterowania silnika)i 1 steruj帷y elektrozaworem wraz z dwona czunjnikmi temperatury.

Jako pocz徠kuj帷y z "do鈍iadczeniam" w basic na Commodore64 Cool zabra貫m si za Bascoma. Pocz徠ki ju za mn (Menu, zegar odczyt temp) doszed貫m do sytuacji z zapisem do eeprom. I w tym momencie zastanawiam si nad wyborem zapisu do wewn皻rznej pami璚i lub zewn. Potrzebuje porady z Waszej strony. Czy zapisywa do wewn皻rznej pami璚i czy do zewn皻rznej. (zastanawia mnie ograniczenie do 100 000 razy). W programie maj by zapisywane czasy pracy np od 7 do 13 wyj軼ie 1 (Pk1) od 13 do 14 (Pk2) z zabezpieczeniem przed za陰czeniem PK2 w czasie pracy PK1 ale mniejsza o to czas z za這瞠nia chce zapisa do pami璚i aby po zaniku napi璚ia by造 nieulotne 陰cznie 4 wpisy startu 4 stopu + warunek temperatura. Czyli 豉cznie przy starcie systemu 8 odczyt闚. 陰cznie zapyta do eeprom bedzie z zprogamowaniem 16 i tu pytanie czy opiera si na wewn皻rznej pami璚i czy zastosowa zewn皻rzn?

A teraz chce przej嗆 do g堯wnego pytania. Jako 瞠 programuje w DELPHI che do w/w projektu "dorobi" programowanie z PC sofcik z obrazem graficznym na pc czyli wpisanie czas闚 i za豉nczanych wyj嗆 na kompie.
Niestety w delphi nie zajmowa貫m si nigdy obs逝g com i pytanie czy to urz帷zenie konwerter usb rs232 pozwoli mi na wystarczaj帷e komunikowanie si z atmeg oraz czy jest mo磧iwo嗆 przy zakupie otrzymania schematu tego konwertera (potrzebuje ca這嗆 mojego projektu wraz z zasilaczem umie軼i na jednej p造cie aby umie軼i w jednej obudownie na szynie TH-35 (obudowa jak z zalilacza EWD10) z wyj軼iem do zewn皻rznego "szybkiego" programowania poprzes USB?

P.S na otrzymanej p造cie szuka貫m ale nie doszyka貫m si nic opr鏂z jednego fragmentu kodu 廝馧oewego ze streowaniem na porcie comm diod - poszukuje fragmentu kodu komunikacji RS z AVR najlepiej w delphi. Mo瞠 ma kto "gotowaca" z prostym pzyk豉dem za pomoc tego konwertera aby mo積a by這 wys豉 zmienn A do procka i odczyta zmienn b z procka do programu - bardzo pomog這 by mi rozwini璚ie tego projektu na najprostszym przyk豉dzie bede wdzi璚zny.
Doskonale wiem 瞠 wed逝g Was chce i嗆 na 豉twizne - niestety jestem obos bardziej praktyczn ni teoretyczn na podstawie zasady dzia豉nia jestem w stanie bardzo szybko si nauczy ni poprzez teorie
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
rafal
Site Admin

Do陰czy: 08 Lis 2007
Sk康: Olkusz

PostWys豉ny: Pi Lut 24, 2012 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

je郵i chodzi o zapis do eeprom to chyba troche wi璚ej ni 100 tys z tego co pamietam to 100 milion闚- ale ie jestem pewnien i oboj皻ne czy to b璠zie zewn皻rzna pami璚 czy tez wewn皻rzna- zu篡wa si tak samo. Postaraj sie przechowywa dane w pami璚i podr璚znej (na przyk豉d w tablicy)

je郵i chgodzi o komunikacje poprzez rs- to w delpki Ci nie pomog, ale z tego co wiem sa gotowe biblioteki.
Jednak komunikacj po rs-ie mo積a wykonac na setki sposob闚 wszystko pomys這wo嗆 programisty.

Konwerter rs Ci wystarczy
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna -> P造tka testowa ATMEGA16/32- 6 Przekaznik闚 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach