Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

spalanie benzyny i lpg

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masta
Nowy

PostWysłany: Nie Sty 15, 2012 11:31 pm    Temat postu: spalanie benzyny i lpg Odpowiedz z cytatem

Witam skąd wie komputer że jedzie na gazie albo benzynie? i ile zostało w baku, i na jaka odległość?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krystianmen
Nowy

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było to wielokrotnie na forum nawet kilka postów niżej. Po prostu kalibrujesz komputer pod paliwo na którym robisz więcej kilometrów.

Niestety nie ma w kompie oddzielnego spalania dla benzyny i gazu-może kiedyś to się zmieni?. Smile
Powrót do góry
krystianmen
Nowy

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem komputer w nowej wersji ma już dużo opcji Smile

Ale dodanie takiego modułu to jest tylko kwestia modyfikacji oprogramowania-może autor programu się wypowie czy planuje rozdzielić naliczanie spalania benzyny oraz lpg:) Był by to na pewno duży plus w dzisiejszych czasach zwłaszcza, że coraz więcej ludzi jeździ na gazie Smile

Jeżdżę na gazie więc przydała by mi się taka opcja.
Powrót do góry
masta
Nowy

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mało nie jest Smile ale godzina by się przydała, informacja o oblodzeniu itp. konkurencja ma np, woltomierz. Smile ale myślę że rozbudowa będzie tylko kwestią czasu, za niedługo nowsze modele aut nie będą się do tego umywac:D
Powrót do góry
krystianmen
Nowy

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komunikat o oblodzeniu to taki standard w komputerach- ale czy jest on potrzebny przy dwóch termometrach ;>

Zegar jak dla mnie jest mało przydatnym gadżetem gdyż zazwyczaj w samochodach są już wbudowane standardowe zegarki jak ich nie ma to radio jest wystarczające. A pod drugie gdzie upchać ten zegar na tak małym wyświetlaczu tak aby wszystkie ważne rzeczy były na jednym lcd.

Woltomierz strasznie by mi się przydał do kontroli akumulatora podczas użytkowania sporego wzmacniacza w bagażniku, na postoju lubi się szybko rozładować Smile
Powrót do góry
masta
Nowy

PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawiając się tak to w przypadku gdy mamy Benzyne + LPG to ilość w baku jest "Zbędne" gdyż jak przejedziemy kilka kilometrów na benzynie i po tym czasie przełączymy na gaz to nie bedzie się zgadzać ilość w butli LPG. mam racje? jeśli nei to mnie poprawcie
Powrót do góry
killer78
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację, dlatego potrzeba małej modyfikacji - ja taką miałem. i było ok.
Suzuki Vitara V6, 24V, 2.0 LPG + Bolid (czyt. maluch) LPG - elektronic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: