Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna www.nestor-electronic.pl
Forum sterownik闚 procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Pod陰czenie p造tki USB-RS232 do p造tki testowej ATmega8 v1.1

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna -> Pytania dot. P造tkitestowej ATMEGA8 og鏊ne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
mmager
Nowy

Do陰czy: 15 Sie 2012

PostWys豉ny: Sro Sie 15, 2012 4:13 pm    Temat postu: Pod陰czenie p造tki USB-RS232 do p造tki testowej ATmega8 v1.1 Odpowiedz z cytatem

Potrzebuje sterowa p造tk testow z komputera PC poprzez port RS232 jak mam pod陰czy p造tk przej軼i闚ki USB-RS232 do p造tki testowej ATmega8 v1.1 ?
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
rafal
Site Admin

Do陰czy: 08 Lis 2007
Sk康: Olkusz

PostWys豉ny: Pi Sie 17, 2012 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiedzia貫m ju na maila
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
thral666
Lekko zaanga穎wany

Do陰czy: 08 Sty 2009

PostWys豉ny: Sro Sie 22, 2012 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal napisa:
odpowiedzia貫m ju na maila

Fajnie my郵a貫m, 瞠 forum jest po to 瞠by wszyscy u篡tkownicy mogli co znale潭. Wyszukiwarka prowadzi tu a tu mo積a si dowiedzie tylko tyle, 瞠 na maila admin odpisa Razz Smile
mmager
Nowy

PostWys豉ny: Sro Sie 22, 2012 11:40 pm    Temat postu: Pod陰czenie p造tki USB-RS232 do p造tki testowej ATmega8 v1.1 Odpowiedz z cytatem

Admin w e-mailu napisa do mnie 瞠 nie mo積a pod陰czy. Co uzna貫m 瞠 jest bzdur i samemu rozpracowa貫m temat. Stwierdzi貫m ze rezygnuje z programowego symulowania portu RS232 wi璚 przerobi貫m p速yk tak aby mo積a by這 pod陰czy przej軼i闚k.
Doda貫m dwa dodatkowe goldpiny obok siebie przy pinach 2 i 3 procesora aby by這 wygodnie pod陰cza oraz zwork odcinaj帷a przeka幡ik na pinie odbioru danych przez procesor. Po takiej ma貫j modyfikacji mo積a ju ko篡sta z RS232 do kt鏎ego pod陰czy貫m przej軼i闚k na usb symuluj帷 w kompie wirtualny port COM.
Powr鏒 do g鏎y
thral666
Lekko zaanga穎wany

PostWys豉ny: Czw Sie 23, 2012 9:50 pm    Temat postu: Re: Pod陰czenie p造tki USB-RS232 do p造tki testowej ATmega8 Odpowiedz z cytatem

mmager napisa:
Admin w e-mailu napisa do mnie 瞠 nie mo積a pod陰czy. Co uzna貫m 瞠 jest bzdur i samemu rozpracowa貫m temat. Stwierdzi貫m ze rezygnuje z programowego symulowania portu RS232 wi璚 przerobi貫m p速yk tak aby mo積a by這 pod陰czy przej軼i闚k.
Doda貫m dwa dodatkowe goldpiny obok siebie przy pinach 2 i 3 procesora aby by這 wygodnie pod陰cza oraz zwork odcinaj帷a przeka幡ik na pinie odbioru danych przez procesor. Po takiej ma貫j modyfikacji mo積a ju ko篡sta z RS232 do kt鏎ego pod陰czy貫m przej軼i闚k na usb symuluj帷 w kompie wirtualny port COM.

Pewnie chodzi這 o to, 瞠 bez przerabiania si nie da bo te piny wykorzystane do czego innego s Smile

A mam pytanko. Portu RS232 na tej przej軼i闚ce u篡wasz do komunikacji z komputerem przez bascom?? I czy opr鏂z tej przej軼i闚ki trzeba dawa jaki uk豉dzik max232 lub podobne?? czy ju bezpo鈔ednio podpinasz??
mmager
Nowy

PostWys豉ny: Czw Sie 23, 2012 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobi貫m tak 瞠 przej軼i闚ka jest pod陰czana do kompa do portu USB i system w kompie widzi j jako wirtualny port COM przez kt鏎y si komunikuje moja aplikacja z mikrokontrolerem atmega8. Skoro przej軼i闚ka jest pod陰czona do portu USB gdzie jest napi璚ie 5V to praktycznie nie jest potrzebna konwersja napi耩 jak to jest w uk豉dzie MAX232 na mojej przej軼i闚ce jest chip CP2102 kt鏎y ma wyprowadzone piny GND, RXD, TXD, 5V, 3V3, RST w praktyce mam podpi皻e GND, 5V, TXD, RXD wtedy p造tka jest zasilana z kompa i nie jest potrzebne podanie zasilania na z陰cze p造tki testowej. Mikrokontroler atmega8 oprogramowa貫m w BASCOMie. Aplikacje w kompie pisa貫m w Delphi. Zastanawiam si nad tym czy jeszcze bardziej nie da這 by si puj嗆 na skruty i do p造tki testowej wprost pod陰czy USB i da tylko odpowiednie oprogramowanie do mikrokontrolera. Co w stylu USBasp po stronie kompa a po stronie atmegi wygl康a這 by to jak zwyk造 port RS.Ale jeszcze do tego nie doszed貫m jak to zrobi bo nowicjusz jestem w mikrokontrolerach Wink
Powr鏒 do g鏎y
thral666
Lekko zaanga穎wany

PostWys豉ny: Czw Sie 23, 2012 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmager napisa:
na mojej przej軼i闚ce jest chip CP2102 kt鏎y ma wyprowadzone piny GND, RXD, TXD, 5V, 3V3, RST

Zastanawiam si nad tym czy jeszcze bardziej nie da這 by si puj嗆 na skruty i do p造tki testowej wprost pod陰czy USB

O w豉郾ie o to mi chodzi這. Wychodzi na to, 瞠 nawet lepiej przej軼i闚k bo nie trzeba konwersji napi耩. W laptopie si sprawdzi Smile

Co do USB nie pr鏏owa貫m i ATmegi nie pr鏏owa貫m

Dzi瘯i za info.
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna -> Pytania dot. P造tkitestowej ATMEGA8 og鏊ne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach