Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[Renault Megane] Problem ze zliczaniem impulsów wtrysku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystianmen
Nowy

PostWysłany: Sob Gru 25, 2010 2:29 pm    Temat postu: [Renault Megane] Problem ze zliczaniem impulsów wtrysku Odpowiedz z cytatem

Witam, na początku chciał bym życzyć wszystkim wesołych i radosnych świąt Smile

Są święta więc znalazłem chwilę na opisanie mojego problemu Smile

Według schematu zamieszczonego niżej powinienem podpiąć się do komputera ECU następująco:
VSS: 12 pin
wtrysk: 4 pin lub 30 pin

Zliczanie impulsów drogi wydaje się być poprawne podczas jazdy impulsy rosną, w przeciwieństwie do zliczania impulsów wtrysku cały czas pokazuje mi wartość 0.

Próbowałem podłączyć się do komputera ECU oraz bezpośrednio do wtryskiwacza, rezultat taki sam. Kabel dwu kolorowy bodajże różowo-pomarańczowy jest to ten drugi bez napięcia 12V.

Przejście na kablach z kostki wtrysku do układu dopasowującego sprawdzałem chyba ze 100 razy, więc nie mam pojęcia gdzie leży problem.

Proszę o jakąś wskazówkę, może to wina układu dopasowującego lub samego programu wgranego do mojego komputera ?? Myślę że kable są poprawnie podpięte podpinałem je w ten sam sposób co kable do VSS Smile

Mam duża płytkę tą z przetwornikami oraz procesor z przeplotką na atmega32. Mój samochód to Renault Megane rocznik 97 1.6 benzyna.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz
Nowy

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki sam problem występuje w Renault 19. Wskazania pojawiają się tylko wtedy gdy wtrysk jest odcięty przez centralę od gazu. Dotyczy to silnika 1,7 mono i 1,7 multi. W takich podłączałem i taki sam efekt. Podobno można zrobić układ dopasowujący na przerzutniku Schmitta i przepuścić sygnał przez optobarierę.
krystianmen
Nowy

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem? Nadal mam ten problem.
Powrót do góry
krystianmen
Nowy

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może inaczej zadam pytanie, może macie jakiś pomysł jak odpowiednio przekształcić mój układ dopasowujący aby komputer zaczął zliczać impulsy.
Powrót do góry
SunRiv
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można by też spróbować zapodac przez jakiegoś TL-ka na wejście odwracające
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy-zagadnienia ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: