Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zainstalowany Komputer w LAND Rover - Freelander

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy- DIESEL !
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smith
Nowy

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 9:06 pm    Temat postu: Zainstalowany Komputer w LAND Rover - Freelander Odpowiedz z cytatem

Zainstalowałem komputer w Land Rover Freelander 2.0 D
Wersja beta ponieważ, nie dokonałem jeszcze poprawnej kalibracji.

Najważniejsze przewód wtrysk, w tym samochodzie mamy do czynienia z mechaniczna pompą wtryskową sterowaną elektronicznie, Bosch VP37.

Jeden wtrysk jest sterujący 2 przewody czarny, brązowy, podpoiłem się pod brązowy.

VSS – do zegarów.

Podczas konfiguracji, mam wątpliwości na początku po uruchomieniu auta wartość impulsów wtrysku jest wysoka, po dodaniu gazu spada do niższej wartości i maleje, po ruszeniu autem rośnie, po prostu raz maleje raz rośnie i czasami jak zdejmę nogę z gazu skacze do wysokiej wartości.

Sprawdzę na trasie, według instrukcji skalibruje komputer, sprawdzę wartość spalania czy jest w normie.

Nie zastosowałem rezystora przed wtryskiem czy to tez może być przyczyna dziwnych skoków wartości ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Site Admin

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy dodawaniu gazu ilość impulsów ma maleć, wiec mniej wiecej masz ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Komputer pokładowy- DIESEL ! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: