Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna www.nestor-electronic.pl
Forum sterowników procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

AVT 3500 bład ID:1E910A

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Pomoc w programowaniu BASCOM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LeszekW
Nowy

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 8:05 am    Temat postu: AVT 3500 bład ID:1E910A Odpowiedz z cytatem

Podłączyłem płytkę testową do złącza LPT wg dokumentacji . Kabel sprawidzłem miernikiem już 100 razy. Napięcie (+) pobieram z programatora avr jtag usb ice, masa pobieram z LPT piny od 18 do 24 , we wtyku do płytki mam połączoną masę GND wg schematu, dioda się świeci, przy wysyłaniu programu do mikrokontrolera pojaiwa się błąd "Could not identify chip with:ID :1E910A. W przypadku jakiej kolwiek zmiany podłączenia , odłączenia jednego z przewodów pojawia się komunikat " Could not identify chip:ID :FFFFFF". Nie wiem już co robić . Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SunRiv
Zawsze na posterunku

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybierz w ustawieniach baskoma typ procesora - zakładka options compiler - Chip i nie pomyl z Atiny2313 cyba ze w źródle podałeś regfile 2313def

w AVT 3500 pewnie masz AT90S2313 , podłącz też do płytki zasilanie 5V pod piny power z portu USB naprzykład lub zasilacza stabilizowanego 5V nie z programatora bo jak masz tam wpięte LEDY to potrzebne ci jest jakieś 500mA by zadziałało AVR Jtag da ci tylko 150mA ... i polacz programator kablem uzywając tylko:

CLK - CLK
MISO - MISO
MOSI - MOSI
RST - RST

o ile dobrze pamietam wyjscie u ciebie jest w standardzie KANDA
dodatkowo moze sie okazać ze uwaliłeś procka zmieniając FUSU i przez to ci nie działa
bo inaczej to ---

Musi działać
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona Główna -> Pomoc w programowaniu BASCOM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: