Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna www.nestor-electronic.pl
Forum sterownik闚 procesorowych- programy BASCOM

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Czy mog zastosowac inny wyswietlacz?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna -> Pytania dot. P造tkitestowej ATMEGA8 og鏊ne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
rafal
Site Admin

Do陰czy: 08 Lis 2007
Sk康: Olkusz

PostWys豉ny: Pon Sty 28, 2008 11:57 am    Temat postu: Czy mog zastosowac inny wyswietlacz? Odpowiedz z cytatem

Tego typu pytanie mam kilka razy dzienie przez telefon "czy mog zastosowa wyswietlacz z innym podswietlaniem"

Odpowiedz:

Oczywi軼ie, ja w tej chwili w swojej ofercie posiadam wyswietlacze z podswietleniem zielonym 2*16 znak闚 mam te wyswietlacze 2*20 znak闚 w kolorze niebieskim !! (bia貫 znaki na niebieskim tle) sa one dost瘼ne w sklepie internetowym, jednak mo積a zastosowac dowolny inny wyswietlacz zgodny ze sterownikiem HD44780 ( w przypadku komputera pok豉dowego musi mie 2*16 znak闚), oczywiscie jak bedzi emia 2*40 znak闚 to tez nie problem, jednak u篡wanych b璠zie tylko 16 znak闚 bo tak jest napisany programk (reszta b璠zie pusta)

Je連i chodzi o wyswietlacze to na llegro jest ich spora oferta z r騜nymi kolorami podswietlania w r騜nych rozmiarach (wielko軼i znak闚)

Wszytkie wyswietlacze maj zgodne ze soba wyprowadzenia czyli pin 1 pod豉nczamy do 1 i tak dalej az do 16 do 16

W niekt鏎ych wyswietlaczach ostatnie 2 piny s zamienione ze soba miejscami i nalezy je odwr鏂i bo inaczej nie dzia豉 podswietlanie, ale to 瘸den problem.
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
rafal
Site Admin

Do陰czy: 08 Lis 2007
Sk康: Olkusz

PostWys豉ny: Pon Maj 05, 2008 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chwili w mojej ofercie pojawi造 sie dodatkowe wyswietlacze.
I tak:

- 4 linie po 20 znak闚- bia貫 litery niebieskie podswietlanie
- 4 linie po 20 znak闚 czarnbe litery, niebieskie podswiatlanie
- 2 linie po 16 znak闚 BIG zielony- naprawd gigantyczny LCD !
- Teraz mam super LCD 2 * 16 znak闚 z 3 r騜nymi kolorami podswietlenia do wyboru ! Czerwony, zielony lub niebieski!

Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.nestor-electronic.pl Strona G堯wna -> Pytania dot. P造tkitestowej ATMEGA8 og鏊ne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach